DZIEKANAT: 261 262 648
Akademia Marynarki Wojennej

Wydział Mechaniczno-Elektryczny

Dlaczego Wydział Mechaniczno-Elektryczny?

Wydział Mechaniczno-Elektryczny Akademii Marynarki Wojennej posiada wieloletnie tradycje w kształceniu technicznych kadr morskich, które sięgają początków XX wieku. Na przestrzeni minionego czasu wzbogacił się on o liczne doświadczenia z zakresu badań naukowych oraz dydaktyki, którymi może się pochwalić nie tylko w Polsce. Nasi absolwenci cieszą się wielkim zaufaniem wśród pracodawców, którzy po wielu latach obserwacji wyrobili sobie przychylne nam zdanie. Ważnym elementem w procesie kształcenia jest nowoczesna i dobrze funkcjonująca baza laboratoryjna i naukowa. Nasz Wydział umożliwia szeroki dostęp do laboratoriów i pracowni, gdzie studenci zdobywają pierwsze praktyczne doświadczenia.

Na naszych absolwentów czekają interesujące oferty zatrudnienia nie tylko na morzach i ocenach świata, lecz również na lądzie w obszarach związanych między innymi z automatyzacją i komputeryzacją procesów technologicznych. Obecnie obserwuje się ogromne zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę techniczną szczególnie specjalności morskich.

Kierunki studiów

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że rynek pracy pokazuje silne zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach. Dlatego też studia na oferowanych kierunkach są jednymi z najchętniej wybieranych przez przyszłych studentów. 

Matematyka stanowi dla ciebie co najwyżej intelektualne wyzwanie? Od zawsze interesowały cię nowinki technologiczne? Oprócz zamiłowania do przedmiotów ścisłych, dostrzegasz także u siebie zmysł konstruktora? Jeżeli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to najprawdopodobniej są to studia stworzone dla ciebie!

Kontakt

Dziekanat Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego

budynek 5 pokój 151 (I piętro)
Akademia Marynarki Wojennej
Inżyniera Jana Śmidowicza 69
81-127 Gdynia

 261 262 648
b.serafin@amw.gdynia.pl


 261 262 648
b.iwaniuk@amw.gdynia.pl

Pon. – Pt. 7:30 – 15:30
Sob. (w czasie zjazdów)  07.30 – 12.00

Social media

 

Korzyści
Rozwój osobisty
Sport
Absolwent

Dlaczego warto wybrać WME?

Prawdą jest, że istnieje zapotrzebowanie na rynku na określoną wiedzę.  Od kilku lat możemy obserwować duży popyt na wiedzę inżynierską, zdolności z obszaru informatyki, oraz kwalifikacje analityczne. Postęp technologiczny, zataczający najszersze kręgi, generuje zapotrzebowanie na absolwentów uczelni technicznych.

Umysły ścisłe, osoby posiadające konkretne i praktyczne umiejętności są najczęściej poszukiwani na rynku pracy – na dodatek jeszcze w trakcie studiów – i, co równie istotne, wykonywanie obowiązków jest dobrze opłacane i toruje ścieżkę awansu.

Rozwój osobisty

Wydział wspiera studentów w rozwoju swoich pasji. Na wydziale istnieją koła naukowe, które łączą ludzi o podobnych zainteresowaniach. Ponadto mają one na celu rozwijanie współpracy między studentami uczelni technicznych o podobnych specjalnościach oraz między studentami a organizacjami i przedsiębiorstwami w Polsce i za granicą.

Studenci wydziału mogą również wziąć udział w wymianie studenckiej Erasmus+, będącym połączeniem europejskich inicjatyw z zakresu edukacji. W ramach programu Erasmus studenci mogą zrealizować część swojego programu studiów na uczelni w innym kraju biorącym udział w programie. 

Sport

W skład Akademickiego Centrum Sportowego wchodzi Ośrodek Wychowania Fizycznego i Sportu (OWFiS) oraz Ośrodek Szkolenia Pływackiego (OSzP) z basenem sportowym i wielofunkcyjnym basenem szkoleniowym z ruchomym dnem. 

Arena główna przeznaczona jest do gier zespołowych: piłka ręczna, koszykówka, futsal, unihokej, rugby tag, piłka siatkowa oraz sportów indywidualnych takich jaki badminton, tenis ziemny. W sali wielofunkcyjnej prowadzone są zajęcia z gier zespołowych, gimnastyki, ścianki wspinaczkowej oraz fitness. W sali do walki w bliskim kontakcie odbywają się zajęcia z judo, karate, samoobrony, aikido itp. W strefie arodobowej i siłowni można korzystać z wielu specjalistycznych urządzeń sportowych (bieżnie, rowery stacjonarne, orbitreki, atlasy itp.).

Absolwent

Nie bez powodu zainteresowanie tymi studiami rośnie z roku na rok. Absolwenci znajdują pracę w nowoczesnych firmach systemów sterowania czy technologii IT. Jako absolwent będziesz w stanie projektować systemy automatyki, obsługiwać zautomatyzowane stanowiska produkcyjne oraz programować sterowniki cyfrowe oraz łączyć je z innymi urządzeniami zewnętrznymi. Dzięki tej wiedzy i umiejętnościom staniesz się pożądanym pracownikiem nowoczesnych firm.

Bez problemu powinieneś znaleźć zatrudnienie w branżach gospodarki opartych na systemach automatyki i programowania mikroprocesorów, przemysłu maszynowego, a także w innych, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych. Absolwent informatyki to przyszły programista w dużych firmach i przedsiębiorstwach komputerowych, administrator sieci, twórca stron internetowych, manager projektów IT lub informatyk w małych i dużych organizacjach.