DZIEKANAT: 261 262 648

Konkurs Czerwona Róża 2024

Ruszyła kolejna edycja Konkursu „Czerwonej Róży 2024”. Konkurs, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1962 roku odbywa się w dwóch kategoriach: „najlepszy student” oraz „najlepsze koło naukowe” uczelni Pomorza. Idea samego Konkursu narodziła się w studenckim Klubie Studentów Wybrzeża „Żak”, który od 1957 roku przyciągał ludzi swoją twórczą mieszanką. Studenckie teatry, kabarety, Dyskusyjny Klub Filmowy, klub jazzowy były w tamtych czasach prawdziwą wylęgarnią talentów. To właśnie tam narodziło się Stowarzyszenie Czerwonej Róży, które kultywuje najlepsze wartości pomorskiego środowiska akademickiego do dziś, będąc między innymi organizatorem tego Konkursu. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to etap uczelniany, którego celem jest wyłonienie reprezentantów uczelni do Konkursu Głównego w obu kategoriach.

Nagrodę Czerwonej Róży na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom i politologom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, artystami, biznesmenami i politykami.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym
i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.

Na laureatów, poza splendorem i przepustką do kariery, którą daje statuetka Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody.

Nagrody w Konkursie:
– dla najlepszego studenta – samochód osobowy;
– dla najlepszego koła naukowego – 15.000 zł.

Należy zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem Konkursu do tej kategorii mogą zgłaszać się wyłącznie studenci jednolitych studiów magisterskich lub studenci studiów drugiego stopnia.

Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych do 22.03.2024 r.

Dodatkowe informacje:

Akademia Marynarki Wojennej
Albert Popławski
tel. 261 26 27 43
e-mail: a.poplawski@amw.gdynia.pl