DZIEKANAT: 261 262 648

Mechanika i budowa maszyn

Dla kogo ten kierunek?

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że branża budowy maszyn ciągle pokazuje silne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też studia na kierunku mechanika i budowa maszyn jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez przyszłych studentów. Matematyka stanowi dla ciebie co najwyżej intelektualne wyzwanie? Od zawsze interesowały cię nowinki technologiczne? Oprócz zamiłowania do przedmiotów ścisłych, dostrzegasz także u siebie zmysł konstruktora? Jeżeli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to najprawdopodobniej są to studia stworzone dla Ciebie!

Program studiów

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn to okazja do uzyskania gruntownej wiedzy z zakresu mechaniki, wytrzymałości materiałów, materiałoznawstwa, elektrotechniki oraz umiejętności w zakresie projektowania i konstruowania maszyn i urządzeń, projektowania procesów technologicznych, wytwarzania maszyn i urządzeń.

Program kształcenia jest przygotowany w ten sposób, aby edukować najwyższej klasy specjalistów, którzy dysponować będą rozbudowaną wiedzą i całym aparatem umiejętności z zakresu tej dyscypliny. Podstawę nauczania w przypadku mechaniki i budowy maszyn stanowi doskonała znajomość przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka, ponieważ bez ich opanowania i dogłębnego zrozumienia nie będzie możliwe przejście na dalszy poziom rozwoju kwalifikacji.

Dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej z dużą ilością praktyk staniesz się wszechstronnie wykształconym inżynierem gotowym do podjęcia pracy w zawodzie.

Praca po studiach

Absolwenci tego kierunku uznawani są za jedną z najbardziej elitarnych grup zawodowych na międzynarodowym rynku pracy. Będziesz mógł pracować w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, a także w innych, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych, jednostkach odbioru technicznego oraz jakościowego produktów i materiałów czy jednostkach akredytacyjnych.

Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc jeżeli chciałbyś zająć się projektowaniem urządzeń mechanicznych to mechanika i budowa maszyn może być okazją do przełożenia twoich zainteresowań na karierę zawodową.

Kontakt

Dziekanat Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego

budynek 5 pokój 151 (I piętro)
Akademia Marynarki Wojennej
Inżyniera Jana Śmidowicza 69
81-127 Gdynia

 261 262 648
b.serafin@amw.gdynia.pl


 261 262 648
m.fracz@amw.gdynia.pl

Pon. – Pt. 7:30 – 15:30
Sob. (w czasie zjazdów)  07.30 – 12.00

Social media

Test sprawności fizycznej dla kandydatów na studia wojskowe AMW

Nasi studenci zdobywają wiedzę, umiejętności i wartości, aby stworzyć bardziej humanitarny, sprawiedliwy i zrównoważony świat.