DZIEKANAT: 261 262 648

Mechatronika

Dla kogo ten kierunek?

Kierunek Mechatronika każdego roku przyciąga wielu zainteresowanych. Ta dyscyplina naukowa – w najbardziej ogólnym rozumieniu – zajmuje się dodawaniem różnego rodzaju rozwiązań elektronicznych do istniejących już mechanizmów. Jak sama nazwa wskazuje – mechatronika ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ zajmuje się zarówno mechaniką, jak i elektroniką.

Dzięki naukowym zdobyczom mechatroniki możemy wciąż doskonalić, rozwijać i wytwarzać coraz to lepsze oraz bardziej intuicyjne urządzenia. Interesują cię nowinki technologiczne? Jesteś jedną z pierwszych osób, która wie, co nowego pojawia się na technologicznym rynku? Nauki ścisłe nie stanowią dla ciebie żadnego problemu? Jeśli tak, to studia na kierunku mechatronika są stworzone właśnie dla Ciebie.

Program studiów

Na Akademii Marynarki Wojennej kształcimy najwyższej klasy profesjonalistów. Program studiów obejmuje wiele dziedzin, które swoje założenia opierają przede wszystkim na naukach ścisłych. Nauka na tym kierunku ma wyjątkowo intensywny charakter. Naczelnym celem edukacji jest przygotowanie do samodzielnego projektowania i konstruowania specjalistycznych urządzeń oraz ich mechanizmów. 

Mechatronika musi dać przyszłym studentom interdyscyplinarne wykształcenie z zakresu inżynierii projektowania i konstruowania, tak by mogli oni w swojej pracy uwzględniać różne elementy wpływające na projekt, produkcję i użytkowanie danego urządzenia.

Praca po studiach

Absolwenci nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem stabilnego i kreatywnego zatrudnienia, które pozwoli im na ekspozycję wszystkich pozyskanych umiejętności. Nieustający rozwój cywilizacyjny sprawia, że przemysł na arenie lokalnej, ale i międzynarodowej wciąż poszukuje profesjonalistów z zakresu mechatroniki właśnie. 

Inżynierowie, zajmujący się mechatroniką, mogą z powodzeniem projektować, konstruować, czy testować nowe systemy elektryczne. Ponadto mechatronicy mogą znaleźć stabilne zatrudnienie także w branży IT, gdzie będą zajmować się programowaniem zaprojektowanych wcześniej mechanizmów, które mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju branżach (np. medycznej, budowniczej, spożywczej).

Kontakt

Dziekanat Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego

budynek 5 pokój 151 (I piętro)
Akademia Marynarki Wojennej
Inżyniera Jana Śmidowicza 69
81-127 Gdynia

 261 262 648
b.serafin@amw.gdynia.pl


 261 262 648
m.fracz@amw.gdynia.pl

Pon. – Pt. 7:30 – 15:30
Sob. (w czasie zjazdów)  07.30 – 12.00

Social media

Test sprawności fizycznej dla kandydatów na studia wojskowe AMW

Nasi studenci zdobywają wiedzę, umiejętności i wartości, aby stworzyć bardziej humanitarny, sprawiedliwy i zrównoważony świat.