DZIEKANAT: 261 262 648

Życie studenckie

Akademia Marynarki Wojennej to wyjątkowa uczelnia łącząca w swoich murach studentów cywilnych oraz kandydatów na żołnierzy zawodowych. Jest to uczelnia z tradycjami, umiejscowiona w przepięknym kampusie leżącym przy brzegu zatoki. Zobacz, jak wygląda nasza uczelnia, udogodnienia, studenci i życie na tej uczelni. 

Wydarzenia i tradycje

Samorząd Studencki dba o prawa i rozwój studentów na Akademii. Mimo licznych obowiązków co roku organizuje kilka kluczowych inicjatyw, które stały się tradycją dla studentów.

Co roku studenci mają możliwość udziału w największych imprezach organizowanych w Trójmieście, należą do nich:

  • Otrzęsiny
  • Gdyński Bal Studenta
  • Festiwal Delfinalia
  • Bal Podchorążego
  • Akcje Krwiodawstwa

Aktywność fizyczna

W skład Akademickiego Centrum Sportowego wchodzi Ośrodek Wychowania Fizycznego i Sportu (z areną główną, salą wielofunkcyjną, ścianką wspinaczkową, salą do walki w bliskim kontakcie i siłowni) oraz Ośrodek Szkolenia Pływackiego (z basenem sportowym i wielofunkcyjnym basenem szkoleniowym z ruchomym dnem). 

Transport miejski

(linie 150, 197, 198, 128, X)

Istnieje wiele możliwości dojazdu do uczelni.

Mimo, że Akademia jest oddalona od centrum miasta, przez całą dobę kursują tu autobusy miejskie, które podjeżdżają pod sam kampus uczelni.

Rozwój osobisty

Wydział wspiera studentów w rozwoju swoich pasji. Na wydziale istnieją koła naukowe, które łączą ludzi o podobnych zainteresowaniach. Ponadto mają one na celu rozwijanie współpracy między studentami uczelni technicznych o podobnych specjalnościach oraz między studentami a organizacjami i przedsiębiorstwami w Polsce i za granicą.

Studenci wydziału mogą również wziąć udział w wymianie studenckiej Erasmus+, będącym połączeniem europejskich inicjatyw z zakresu edukacji. W ramach programu Erasmus studenci mogą zrealizować część swojego programu studiów na uczelni w innym kraju biorącym udział w programie. 

Dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej z dużą ilością praktyk staniesz się wszechstronnie wykształconym inżynierem gotowym do podjęcia pracy w zawodzie.